Postaw na zdrowy i aktywny tryb życia!

Postaw na zdrowy i aktywny tryb życia!

Zauważyliście wzmożoną liczbę osób, które jeżdżą rowerami rekreacyjne, ale także do pracy, masę osób, które chętniej uprawiają jakieś dyscypliny sportu? W ostatnim czasie bardzo popularny stał się aktywny tryb życia. Społeczeństwo zaczęło zwracać uwagę na styl swojego życia. Aktywność jest ważnym elementem w przypadku każdego człowieka, niezależnie od wieku. Chcąc prawidłowo dbać o siebie i swój organizm, należy prowadzić aktywny, ale także zdrowy tryb życia. Aktywnie i zdrowo, czyli jak? O tym poniżej.

Rozruszaj swoje ciało – jazda rowerami holenderskimi

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu to rewelacyjny pomysł. Czas na zewnątrz można spędzić w różnorodny sposób. W wielu miastach Polski obserwuje się rosnącą liczbę ścieżek rowerowych, a co za tym idzie przybywa osób, które chętnie wsiadają na rower w celu przejażdżki, wycieczki rowerowej. Decydując się na tego typu aktywność, ważny jest odpowiedni wybór roweru. Do długich wycieczek i rekreacji polecane są szczególnie rowery od holenderskich producentów. Najbardziej znane i doceniane przez wszystkich praktycznie na całym świecie są dwie marki: Batavus i Gazelle. Rowery te odznaczają się wysokojakościowym wyposażeniem oraz estetycznym wykonaniem. Słyną ze swej niezawodności i ponadczasowości. Jazda nimi jest bardzo lekka i przyjemna, nie powoduje uczucia zmęczenia. Jazda na rowerze posiada liczne zdrowotne zalety. Godzina spokojnej jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kalorii bez większego wysiłku. Rewelacja, prawda? Jazda na rowerze przyczynia się do wypracowania kondycji, poprawy wyglądu sylwetki oraz odreagowania stresu. Jednostajny wysiłek sprawia, że zwiększa się pojemność płuc, krew jest dotleniona, a serce lepiej pracuje. Wybierz idealny rower dla siebie i rozpocznij aktywną przygodę swojego życia.

Jazda rowerem posiada wiele zalet zdrowotnych.

Ćwiczenia siłowe pod okiem specjalisty

Brakuj Ci motywacji, żeby zacząć ćwiczyć? Rozwiązaniem może być skuteczny trening personalny. Jest to indywidualna forma ćwiczeń. Trener może całą uwagę skupić na konkretnej osobie, przekazując swoją wiedzę, doświadczenie i wsparcie. Przed przystąpieniem do pierwszego treningu przeprowadzany jest wywiad, który ma na celu dokładne określenie celów treningowych. Jest to niezbędne podczas doboru właściwego zestawu ćwiczeń. Trening osobisty jest bezpieczny i maksymalne skuteczny, ponieważ trener dostosowuje zestaw ćwiczeń do kondycji, predyspozycji i aktywności fizycznej konkretnej osoby.

Aktywny i zdrowy tryb życia niesie za sobą wiele zalet. Nie zaniedbujmy swojego ciała i organizmu!