Instalacja Gazowa Łomianki – powszechne źródło ogrzewania

Instalacja Gazowa Łomianki – powszechne źródło ogrzewania

Ogrzewanie gazowe staje się coraz powszechniejsze. Wpływa na to nie tylko ekonomiczność, czyli opłacalność te formy ogrzewania, ale również ekologia. Osoby budujące się coraz częściej zwracają uwagę na to, jaki wpływ dany rodzaj ogrzewania ma na środowisko. Ogrzewanie gazowe oraz ogrzewani pelletem jest najczęściej wybieranym sposobem ogrzewania w nowoczesnym budownictwie.

Instalacja gazowa Łomianki więcej informacji o ogrzewaniu gazowym

Ogrzewanie gazowe – za pomocą odpowiedniej instalacji gaz doprowadza jest do budynku. Ten rodzaj ogrzewania wykorzystywany jest nie tylko w blokach mieszkalnych, ale również w małych domkach jednorodzinnych.  W kontekście instalacji gazowe istnieją dwa typy przyłączy:

  • gaz ziemny – należy wykonać przyłącze gazowe do sieci rurociągów i zawrzeć umowę na dostarczanie paliwa ze spółką gazowniczą,
  • płynny gaz LPG – rozwiązanie to stosuje się zazwyczaj wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia się do gazociągu, gaz składowany jest w specjalnym zbiorniku, najczęściej na posesji właściciela.

Gazem mogą być zasilane systemy wodne oraz powietrzne.  Ogrzewanie wodne jest najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym systemem grzewczym. W tym przypadku źródłem ciepła mogą być grzejniki, które wypełnione są wodą. Alternatywą może być ogrzewanie nadmuchowe gazowe. Polega na bezpośrednim wtłaczaniu gorącego powietrza do pomieszczeń przez specjalne otwory w ścianach.

Instalacja Gazowa Łomianki

Przyłącza gazowe Warszawa – budowa domu

Budując dom musimy zdecydować, jaki sposób ogrzewania będzie dla nas najlepszy. Wybierając odpowiedni sposób zwracamy uwagę  na cenę, wpływ na środowisko oraz efektywność ogrzewania. W polskich warunkach pogodowych najlepiej sprawdzają się piece grzewcze zasilane gazem ziemnym. Zaletą jest fakt, że gazu ziemnego nie musimy przechowywać na posesji. Nie tak jak jest to w przypadku węgla czy drewna. Do zalet gazu ziemnego należą również:

  • płatność po jego zużyciu,
  • brak złego oddziaływania na środowisko,
  • czysta metoda ogrzewania.