Beton – jak i gdzie go wyprodukować?

Beton – jak i gdzie go wyprodukować?

Beton wykorzystywany jest podczas każdej budowy. Jest to materiał, którego nie można zastąpić. Beton to połączenie wody, cementu i piasku. Aby beton był poprawnie wykonany należy dobrać odpowiednie ilości tych materiałów. W naszym dzisiejszym artykule dowiesz się, jak wytwarza się beton. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Źle dobrany beton grozi katastrofa budowlaną. Konsekwencją źle dobranych materiałów może być zapadnięcie się fundamentów, kruszenie się czy pękanie ścian. Obecnie betony staja się coraz popularniejsze. Wykorzystuje się je nie tylko do zalewania fundamentów i stawiania ścian.

Obecnie na rynku wyróżnić można również betony dekoracyjne – które stosuje się we wnętrzach pomieszczeń czy betony samozagęszczalne.

wylewanie betonu z betoniarki

Z czego robi się beton?

Najważniejszym składnikiem betonu jest cement. W sklepach znajdziemy różne rodzaju cementu – uniwersalne, przeznaczone do zapraw murarskich, przeznaczone do zapraw tynkarskich, specjalistyczne, wymagające szczególnej wytrzymałości. W betonie znajduje się najwięcej kruszywa. To właśnie od wpływa na właściwości betonu. Żwir, piasek lub keramzyt – to kruszywa, które dodaje się do betonu. Kruszywa te poprawiają właściwości mechaniczne betonu – zwiększają mrozoodporność i wodoszczelność.

Jak wyprodukować beton?

Beton można wyprodukować samemu – w betoniarce używając wszystkich, powyżej wymienionych składników betonu. Jednak jeśli nie jesteśmy fachowcami w tej dziedzinie to warto udać się do miejsca, gdzie produkowany jest beton. Betoniarnia Poznań – to miejsce, gdzie wyrabiany jest beton, w sposób precyzyjny, z zachowaniem wszystkich standardów. Korzystając z takich miejsc mamy pewność, że beton będzie wytrzymały i poprawnie wykonany.

wylewanie betonu z betoniarki

Betoniarnie posiadają bogate zaplecze maszynowe oraz dobrej jakości produkty – cement, wybrany według zawartości kruszywa, czysta woda oraz odpowiednie domieszki. Dzięki temu wyprodukowany beton jest najwyższej jakości.