Firmy zajmujące się odbiorem odpadów

Firmy zajmujące się odbiorem odpadów

Od kilku lat powstaje coraz więcej firm zajmujących się odbiorem odpadów i zagospodarowywaniem w te odpady (od makulatury do odpadów chemicznych). W wielkich oraz mniejszych miastach istnieje co najmniej jeden zakład zajmujący się takimi usługami na terenach miasta i w okolicach. W tym artykule opiszemy usługi takich zakładów oraz jakie odpady odbierają.

Czym zajmują się takie firmy?

Od razu po nazwie można wywnioskować czym zajmują się firmy odpierające odpady. Ich praca jest bardzo ważna i przydatna; gospodarują oni w niepotrzebne odpady dla bezpieczeństwa środowiska. Naszym zdaniem wszystkie większe firmy oraz zakłady przemysłowe powinny korzystać z usług tych firm dla dobra Ziemi. Zakłady tego typu działają na terenie regionów blisko swoich siedzib, lecz niektóre pracują na terenie całej Polski.

Jakie odpady odbierają?

Takie firmy zajmują się wieloma rodzajami odpadów, lecz każda firma ma inne usług do zaoferowania (głównie zależy to od regionów na których prowadzą swoją działalność). Najczęstszymi odpadami, którymi zajmują się to:

  • Makulatura: gazetowa, mieszana, kartonowa;
  • Tworzywa sztuczne: folia bezbarwna / kolorowa, folia kiszonkarska czarna / czarno-biała,  folia do sianokiszonek, folia stretch,  worki po nawozach / zbożu / cukrze, folia porolnicza / budowlana / poprodukcyjna, wiaderka / skrzynki / butelki PET, siatka do owijania balotów;
  • Chemia: opakowania po olejach, filtry, oleje przepracowane;
  • Odpady rolnicze.
Odbiór makulatury

Kto wynajmuje takie firmy?

Najczęstszymi klientami takich firm są stacje paliwowe, supermarkety, drogerie oraz różne przedsiębiorstwa (branże przemysłowe takie jak: mechanik i firmy budowlane). Oczywiście zwyczajne osoby też mogą skorzystać z usług tych zakładów.

Odbiór odpadów Wielkopolskie – co oferują takie firmy?

Firmy tego typu zapewniają swoim klientom:

Obsługę logistyczną całego procesu odbioru odpadów i ich przetworzeniu, odpowiednie kontenery oraz pojemniki na śmieci, gospodarowanie odpadów zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami.