Neurolog Kraków a neurochirurg Kraków – różnice

Neurolog Kraków a neurochirurg Kraków – różnice

Neurologia to znana dziedzina medycyny. Zajmuje się leczeniem chorób z zakresu układu nerwowego, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Z zakresu neurologii znajdziemy wielu specjalistów, różnych dziedzin – neurologa, neuropsychologa czy neurochirurga. W dzisiejszym artykule skupimy się na różnicach, jakie występują między neurologiem a neurochirurgiem.

Neurolog Kraków

Neurolog to lekarz, który podejmuje się leczenia chorób z zakresu obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurolog sprawdza reakcje na bodźce, jak również bada czynności, które z tym układem związane są. Neurolog odpowiada ze leczenie zewnętrzne. Do jego zadań należy diagnoza pacjenta, badanie podłoża powstałych chorób neurologicznych, wdrożenie odpowiedniego leczenia. Badanie odruchu kolanowego, czy tego z mięśnia przywodzicieli uda, to również zakres ich działania.

Neurochirurg Kraków

Neurochirurg również podejmuje się leczenia chorób z zakresu układu nerwowego. Jednak w zakresie jego specjalizacji znajduje się również operacyjne leczenie. Co to oznacza? To właśnie neurochirurg jest lekarzem, który oferuje leczenie zabiegowe – operacyjne. Operuje schorzenia w obrębie mózgu, rdzenia kręgowego, mięśni oraz nerwów. Niemniej jednak lekarz ten również zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem pozabiegowym pacjentów.

Kiedy udać się do lekarza specjalizującego się w chorobach układu nerwowego?

Jeśli zmagasz się z takimi objawami jak:

  • notoryczne bóle głowy lub innych części ciała,
  • zaburzenia mowy, widzenia albo czucia.
  • problemy z równowagą,
  • częste zawroty głowy
  • drżenie mięśni, ich osłabienie albo skurcze,

..wiedz, że powinieneś udać się do neurologa. Szybka i prawidłowa diagnoza oraz wdrożenie skutecznego leczenia może przyczynić się do zatrzymania choroby lub jej całkowitego wyleczenia.

Neurochirurg Kraków

Jeśli szukasz dobrego neurologa, to warto zapoznać się nie tylko z jego doświadczeniem czy opiniami. Wielu z nich w swoje praktyki lekarskie wdraża nowoczesne metody leczenia. Jeśli nasza choroba ma nikłe szanse na remisję, to warto skorzystać z innowacyjnych metod, które mogą okazać się skuteczne.