Jakie firmy zlecają szkolenia BHP online?

Jakie firmy zlecają szkolenia BHP online?

Branża związana z Bezpieczeństwem i Higieną pracy to coraz nowocześniejsze rozwiązania. Szkolenia BHP odbywają się w przestrzennych, klimatyzowanych salach – instruktorzy BHP korzystają z funkcjonalnego sprzętu audio – wizualnego. Szkolenia mogą odbywać się też w siedzibie firmy. Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia BHP online. Kto z nich korzysta? Jakie firmy zamawiają szkolenia internetowe dla swoich pracowników?

Tak naprawdę nie ma reguły – każda firma tak naprawdę może skorzystać z tego rodzaju szkolenia. Najnowsze badania pokazują, że wciąż głównymi odbiorcami takich szkoleń są przedsiębiorstwa zatrudniające pracowników w systemie zdalnym. Coraz więcej firm tak działa – kadra pracownicza „rozsiana” jest po całej Polsce, a nawet i całym świecie. Takie szkolenie to duża wygoda – pracownik może je odbyć w dowolnym miejscu. Pracodawca z kolei nie ponosi bardzo dużych wydatków związanych z organizacją szkolenia, z wynajęciem Sali konferencyjnej czy też z pokryciem kosztów związanych z pokryciem dojazdu pracowników na miejsce szkolenia.

Jakie firmy zlecają szkolenia BHP online?
Najczęściej ze szkoleń BHP online korzystają firmy zatrudniające pracowników biurowych. Każda osoba indywidualnie wysłuchuje szkolenia na ekranie swojego komputera. Szkolenia BHP to online są jednak skierowane do każdego rodzaju przedsiębiorstw. Zakres wiedzy szkolenia jest dopasowany zarówno do pracowników biurowych, fizycznych czy technicznych.

Szkolenia BHP online – jak wyglądają?

Szkolenia BHP online odbywają się przez specjalną platformę szkoleniową. Platforma jest bardzo czytelna i przejrzysta. Grafika pozwala na lepsze zrozumienie przekazu. Szkolenia tego typu zazwyczaj składają się z tradycyjnego wykładu oraz ze specjalnych zadań do wykonania. Po wysłuchaniu dostępnych na platformie informacji użytkownik musi odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących przyswajanej wiedzy. Jeśli odpowie na nie dobrze może przejść do dalszego etapu szkolenia.

Pracownicy bardzo cenią ten rodzaj szkoleń. Szkolenia BHP online są prowadzone w sposób niezwykle ciekawy. Bogactwo wizualizacji dostępnych na platformie sprawia, że pracownik szybko przyswaja wiedzę i co najważniejsze zapamiętuje ją na naprawdę długi czas. Dla pracodawców również szkolenia BHP online to duża wygoda – oszczędność nie tylko czasu, ale również i pieniędzy. Oczywiście pracodawca musi wykupić dostęp na platformie, ale i tak są to zawsze mniejsze koszty niż te związane z organizacją klasycznego szkolenia BHP online.