Idealna dieta na lato – zasady utrzymania idealnej sylwetki!

Idealna dieta na lato – zasady utrzymania idealnej sylwetki!

Dieta jest bardzo ważna. Jeśli połączy się ją ze sportem to daje ona zaskakujące efekty. Możemy wtedy pochwalić się zgrabnym ciałem. Najbardziej sprzyjającą porą roku na utrzymanie diety jest lato. Dlaczego? Otóż to pora roku, gdzie mamy dostępnych najwięcej owoców i warzyw, które są idealnymi składnikami naszej diety. Warto pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jakie to zasady? Poznajmy je!

Kilka zasad, o których należy pamiętać, aby zdobyć świetną sylwetkę. Idealna dieta na lato w połączeniu ze sportem potrafi zdziałać cuda!

  1. Duża ilość owoców i warzyw – w sezonie letnim występuje duża ilość świeżych owoców i warzyw. Warzywa są najzdrowsze, dlatego należy je spożywać w dużych ilościach. Wspomagają one proces trawienny i ułatwia perystaltykę jelit. Owoce, takie jak truskawki, maliny, czereśnie, borówki mają cenne witaminy. Na upalne dni warto przygotować z tych owoców soki, które ugaszą pragnienie i nawodnią organizm.
  1. Spożywanie dużej ilości płynów – najważniejsze jest regularne picie wody. Ważne, aby pić wodę regularnie w niewielkich ilościach. Należy unikać napoi gazowanych i słodzonych. Spożywanie wody kontroluje temperaturę ciała, zapobiega i odwodnieniu i jest podstawowym regulatorem przemian metabolicznych.
  1. Lekkie posiłki – ważne, aby posiłki były lekkie, złożone z dużej ilości warzyw. Najlepiej jest wybierać różnego rodzaju sałatki, chłodniki i dania, które nie podrażniają układupokarmowego.
  2. Ograniczenie tłustych potraw – latem, po tłustych potrawach mogą pojawić się wzdęcia i dyskomfort. Lepiej ciężki posiłek zamienić na zdrową rybkę i lekka sałatkę.
  1. Nie zapominaj o spożywaniu błonnika – błonnik nie ulega trawieniu, dlatego pomaga w usuwaniu resztek pokarmowych, wiąże wodę i ułatwia wypróżnianie. Zapobiega również powstania raka jelita grubego. Dzięki błonnikowi możemy cieszyć się ładnym, płaskim i zdrowym brzuchem.
  1. Węglowodany złożone – dają poczucie sytości na dłużej i usprawniają trawienie. Węglowodany są bardzo ważnym składnikiem, jeśli chcemy zrzucić kilogramy.
  1. Powiedz NIE żywności przetworzone – żywność przetworzona to przede wszystkim cukier w różnych postaciach. Jest ona bardzo niezdrowa. Cukierki, czekolady, chipsy, słone przekąski powinniśmy zastąpić świeżymi owocami.
  1. Ruch – koniecznie w ciepłe, letnie dni powinieneś zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Dieta połączona ze sportem jest najlepszym połączeniem na utrzymanie prawidłowej sylwetki i zdrowia.

warzywa i owoce tworzace serce